Využití mostového jeřábu - jak vám dokáže pomoci?

Kde využijete mostový jeřáb?

Mostový jeřáb je univerzální a všestranný nástroj, který se používá v mnoha odvětvích. Jeho flexibilita a schopnost manipulovat s těžkými náklady mu dává široké využití. Kde se tedy mostový jeřáb využívá nejčastěji?

Průmyslové provozy

Ve výrobě je mostový jeřáb velmi často používán zejména k manipulaci s těžkým vybavením, stroji i materiály. Jeho schopnost přesného zaměření a schopnosti zdvihnout velmi těžká břemena je klíčová také při montáži či demontáži různých pomocných zařízení v provozu.

Logistika

V logistice je mostový jeřáb jedním z klíčových prvků. Pomáhá s přesunem těžkých nákladů na různých místech, jako jsou sklady a provozy. To usnadňuje a urychluje proces přepravy. 

Co tedy mostový jeřáb umí?

Díky různým konfiguracím mají mostové jeřáby široké využití v primárně v těchto činnostech:

  • nakládání a vykládání materiálů - ať už z nákladních vozidel či vagónů

  • efektivnější přesun materiálu po  provozu

  • vkládání či vytahování forem do/ze stroje ve výrobním provozu či dílně

  • přesun dílů a kusů zboží po montážní lince - automatizovaný provoz

Kromě všech těchto užitečných činností vám mostový jeřáb pomůže udržet efektivitu a bezpečnost na pracovišti. Pořízením mostového jeřábu přímo na míru pro vaše potřeby můžete zlepšit své pracovní postupy, minimalizovat poškození výrobků či materiálu i snížit počet úrazů na pracovišti. Neváhejte se na nás obrátit! Vymyslíme spolu ideální řešení přímo na míru.